Rupert Grint ve Emma Watson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rupert Grint ve Emma Watson

Rupert Grint ve Emma Watson İlk Türkiye Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi

2 posters
YazarMesaj
mne
Admin
Admin
mne

Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi Empty
MesajKonu: Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi   Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 6:32 pm

Rupert Biyografi ve röportajlarını burda paylaşalım:)

En son mne tarafından Perş. Tem. 15, 2010 9:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Aslı
Hoşgeldin
Hoşgeldin
Aslı

MesajKonu: Geri: Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi   Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 10:42 pm

Rupert Grint. Beş kardeşin en büyüğü olan Rupert'ın yaşamı canlandırdığı karakterle benzer özelliklerle dolu. Kızıl saçlar, kalabalık aile, örümcek korkusu ve şekerleme düşkünlüğü gibi. Ayrıntılar şöyle:

Tam Adı: Rupert Michael Grint
Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1988
Eğitim:8.sınıf
Burcu: Başak
Saç Rengi: Kızıl
Göz Rengi: Yeşil
Yaşadığı Yer: Hertfordshire, İngiltere
Sevdiği Oyuncu: Jim Carrey Hawnve John Cleese
Aile: Nigel ve Jo Grint
Kardeşler: James, Georgina, Samantha and Charlotte
En Sevdiği Müzik: Rap
En Sevdiği Ders: Kimya
Hobileri: Resim yapmak, Futbol, Yüzme, Golf oynamak, Bilgisayar Oyunları, Gitar çalmak

Ona ulaşmak isterseniz;
Rupert Grint
Peter Fraser & Dunlop
Drury House
34-43 Russell St.
London WC2B 5HA , UK

Hiçbirşey; bu benim klasik tembelliğim! (gülüyor) Azkaban Tutsağı çekimlerinden sonra berbere gitmeye üşendim. Yapımcılar yeni saç şeklimi görünce Ateş Kadehi için böyle devam etmemi istediler. Ron'un kişiliğine yakın buldular bu saç şeklini. Bu karar bana uydu çünkü saçlarımı kestirmeyi hiç sevmemişimdir.

Daniel Radcliffe kendisini sinema ekranında görmekten nefret ediyor. Sen de öyle mi?

Hayır hiç öyle değil. Ben eski filmlerimi de izliyorum. Örneğin kısa bir süre önce Felsefe Taşı'nı seyrettim ve çok eğlenceli buldum! Küçük halimi görmek beni rahatsız etmiyor. Garip olduğunu düşündüğüm tek şey sesimin değişmiş olması. Dayanılmlaz bir ses ! (Gülüyor)

Eğer başka bir potter karakteri oynayabilseydin kimi seçerdin?

Malfoy ! Filmlerde kötü karakterleri seviyorum ve benim için Malfoy’u oynamak güzel olurdu. Hem milyonlarca fanın sizden nefret ediyor olması ilham verici olurdu (gülüyor)

Genellikli filmlerde ne tür rolleri oynamayı istersin?

Ron'un tam zıttı olacak rolleri oynamayı çok isterim. Mesela katil gibi çılgın karakterler. (gülüyor) Ama sanırım bu roller için henüz gencim.

Yeni kitapta Ron için neler olmasını istersin?

Umarım sonunda Quidditch'i oynar ! Dan bana her zaman Quidditch sahnelerinin çok zor olduğunu söylüyor ama umrumda değil! Quidditch beyaz perdede çok iyi görünüyor. Duyduğuma göre Ron Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda Quidditch oynuyor. Eğer ben filmdeyer alacaksam sonunda bu spordaki becerimi ispatlayabileceğim!

Duyduğuma göre dedin. Öyleyse Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı okumadın?

Yani.... Denedim ama bitirmedim. Şu an sadece 3.bölümdeyim. Çok tembelim, zaten anladınız. (Gülüyor)

Ron'un aşk hayatında sence neler olacak?

Herkes Ron ve Hermione'nin çıkacağını düşünüyor ama ben bu sonun başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu fikrin beni memnun etmediğini söylemeliyim: Şuan romantik sahneleri oynama isteğim yok. Zaten Azkaban'daki belli sahnelerde Emma'nın elini tutmak zorunda kaldım ve utadım.

Gelecek Harry Potter filminde hangi aktörü görmek istersin?

Mike Myers! Austin Powers fanıyım ve onunla bazı sahneleri oynamayı çok isterim. Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek çünkü filmde sadece İngiliz oyuncuların oynama izni var.

Senin yetenek denemesinde rolü alabilmek için kadın kılığına girdiğin doğru mu?

Tamamen değil. Denemelerden önce oyun direktörlerine kaset yollamamız gerekiyordu. Denemek için kadın kılığına girmeyi seçtim. Etek giydim, makyaj yaptım ve kamera önünde doğaçlama bir rap gösterisi yaptım. (gülüyor) Bu benim 2.denemeye girmemi sağladı.

Okulda çok azimli bir öğrenci olmadığın görünüyor.

Evet bu açıklamada gerçeklik payı var.(gülüyor) Okulu sevmiyorum. Öğretmenlerim bu duurmdan çok memnun değil. Harry Potter filmlerinde rol alıyor olmam okulda bana bir ayrıclaık tanımıyor. Örneğin, Azkaban Tuysağı çekimlerinden sonra okula döndüğümde ödevlerimi yapmamış olduğum için gözaltındaydım.

Her zaman aktör olmak istedin mi?

Hayır. Daha küçükken dondurmacı olmayı hayal ettim. Ama söylemeliyim ki o meslek çok fazla seçenek sunmuyor. (gülüyor) Eğer aktör olmasaydım tasarımcı olmak isterdim. Çizim yapmak benim en sevdiğim uğraş.(ayy benimdeeeNiha) Animasyonlu filmleri ve tv şovlarını seviyorum.

Bizde onu seviyoruzz..
Aslı
Hoşgeldin
Hoşgeldin
Aslı

MesajKonu: Geri: Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi   Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 10:47 pm

işte Gingerımızın favorileri
Favori Aktörü: Jim Carrey

Favori Müzik Türü: Rock,Rap

Favori Film Sahnesi: Satranç Sahnesi (Felsefe Taşı)

Favori Karakteri: Ron Weasley

Favori Yiyeceği: Hamburger

Favori Çizgi-Film Kararketi: Spongebob Squarepants

Favori Giyisisi: Kot

Favori Filmi: The Life Aquatic (Steve Zissou), Star Wars

Favori Spor'u: Futbol, Golf ve Rugby

Favori Kelimesi: "Wicked" (aşağılık, umarız, kalas vs... anlamında)

Favori Doğum Günü Hediyesi: Unicycle

Favori Bilgisayar Oyunu: Need For Speed

Favori Kitapları: Darren Shan'in yazdığı Cirque Du Freak serileri ve John Steinbeck' in yazdığı Of Mice and Men

Favori Yazarı: J.K. Rowling

Favori Takımı: Tottenham Hotspur futbol takımı

Favori Video Oyun Formatı: GameCube ve Playstation2

Favori Ktap Türleri: Komedi ve Korku

Favori Harry Potter Kitabı: Azkaban Tutsağı ve Ateş Kadehi

Favori Harry Potter Yaratığı: Scabbers

Favori Harry Potter Diyaloğu: "Bloody Brilliant"

En Korkunç Harry Potter Karakteri: Voldemort
narcissa Çevrimdışı narcissa kullanıcısına oy ver Kurallara Aykırı Mesajı Bildir

En son Aslı tarafından Çarş. Tem. 14, 2010 10:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Aslı
Hoşgeldin
Hoşgeldin
Aslı

MesajKonu: Geri: Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi   Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 10:47 pm

Rupert ile Beş Dakika
Independent, Rupert Grintle Harry Potter ve Driving Lessons konusunda cesur açıklamalar yaptığı "Beş Dakika Röportaj" bölümünde sorulan kısa bir ropörtaj yayınladı:

Driving Lessons'da Ben'i oynamak.....
Farklı bir şey yapmak güzel. Uzun zamandır Harry Potter filmleri yapıyorum. Her biri iki yıl alıyor. Bunda özel efekt ya da mavi ekran yok, normal, gerçek hayat. Farklı birini canlandırmak güzel. Ben biraz yalnız biri ve biraz da inek. Ve biraz araba sürmem de gerekti.

Sürüş sınavına girdim ama...
Kaldım, geçen gün. Sadece tek bir şeyden kaldım ki, çok can sıkıcıydı.Arabayı üç harekette çevirirken arkama bakmadım.

Başıma gelen en şaşırtıcı şey....
Harry Potter'daki rolü almam. Sadece Newsround'a bir mektup gönderdim. Sonra seçmelere katıdım. Sadece bir kaç okul müsameresinde oynamıştım. Nuh'un Gemisi'nde balığı oynamıştım.

Şu an sizinle konuşuyor olmasam...
Golf oynuyor olurdum. Bütün arkadaşlarım ve babam oynuyor.

Harry Potter'da....
Harika vakit geçiriyorum. Çok güzel bir ortam var çünkü birbirimizi tanıyoruz. Bir aile ortamı.

İnsanların daha çok dikkat etmesini isterdim....
Acemi şöförlere.. Bana bir kaç kez bağırdılar. Öğrenirken babamla birlikte sürüyordum - epey korna çaldılar.

Çok sık kullandığım ifade...
"wicked~kötü" ve "cool~harika"

Hakkımda genel bir yanılgı...
Bana Ron diyorlar. Gerçek adıma çok yakın..

Politikacı değilim ama...
Hız limitini arttırıdım. Böylece daha hızlı gidebilirdim. Ailem motor sporlarýna bayılır - babam ralli sürücüsüydü. Ben de sıcak pistleri ve klasik arabaları severim.

İyi olduğum konular...
Karikatür ve çizimde iyiyim. Lise bitirme sınavında geçtiğim bir kaç dersten biri.

Ama çok kötü olduğum konular...
Dans etmek. Filmde salsa dersleri almam gerekiyordu - bana çok zor geldi.

Gece dışarda vakit geçirilecek en uygun ...
Müzik guruplarını severim. Foo Fighters'ı, Strokes'u ve Velvet Revolver'ı canlı dinledim. NME ödüllerine gittim

Zayıf hissettiğim anlarda...
Sırt üstü yatarım..

En iyi yaş...
17'den 18'e geçmekten hoşlanıyorum. 24 Aðustosta 18 olacağım. Daha özgür oluyorsun ve yapman gereken daha çok şey oluyor.

eski bir röportaj Smile

En son Aslı tarafından Çarş. Tem. 14, 2010 10:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Aslı
Hoşgeldin
Hoşgeldin
Aslı

MesajKonu: Geri: Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi   Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 10:51 pm

Rupert Grint Röportajı ... Azkaban Tutsağı

Marie: Filmdeki baykuşlarla ilgili birkaç soru soracağım. En sevdiğin tür hangisi?

Rupert: En sevdiğin baykuş türü mü? Filmde kullandıkları karbeyaz olan seviyorum. Filmde kullandıkları baykuş gerçekten harika.

Marie: Neden onu bu kadar seviyorsun?

Rupert: Bilmem. Gerçekten harika. Diğer beğendiğim baykuş Errol'u canlandırandı. O ne tür bir baykuştu emin değilim ama gerçekten eğlenceliydi.

Marie: Onlarla çok işin oldu mu?

Rupert: Oh evet, gerçekten iyi eğitilmişlerdi. Gerçekten her şeyi yapabiliyorlardı.

Marie: Sence Harry Potter'ın sihirli dünyasında baykuşların bir tür mükemmel kuş olmasının bir nedeni var mı?

Rupert: Aslında emin değilim. Gerçekten itaatkar kuşlar ve mesajları gayet iyi taşıyabiliyorlar, sanırım nedeni bu.

Marie: Baykuşlarla oynadığın özellikle komik ya da şaşırtıcı bir sahne var mıydı?

Rupert: Evet, ikizlerle, yani Fred ve George ile arabadayken, nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama baykuş Fred'in üzerine kakasını yaptı ve arabanın arkası berbat koktu çünkü çok küçük ve dar bir arabaydı ve çok sıcaktı. Berbat kokmuştu.

Marie: Bu hiç eğlenceli görünmüyor. Peki bu yeni filmde en sevdiğin sahne hangisi?

Rupert: Bu filmde tehlikeli bir sahnem vardı, gerçekten harikaydı. Sürükleniyorum . . . Bacağıma bu koşum takımını taktılar. Köpek beni ağaca sürüklediği zamandı. Gerçekten eğlenceliydi.

Marie: O sahneyi çekmeniz ne kadar sürdü?

Rupert: Tamamen koruyucu yastıklarla doldurulmuştum. Oldukça hızlı bir sürüklenmeydi, çünkü gerçekten çok hızlı gidiyorduk, o yüzden çok uzun sürmedi.

Marie: Hiç yaralanmadın mı? Çürük bile olmadı mı?

Rupert: Bir sürü çimen yuttum! Hayır, yaralanmadım. Gerçekten çok iyiydi.

Marie: Bir sonraki Harry Potter filminden sonra başka film çekme planların var mı?

Rupert: Bu filmleri çekerken çok iyi vakit geçirdim, sanırım herşeyi oluruna bırakacağım.

Marie: Bu soru İngiltere'de yayınlanan dergilerimizden birinden geliyor. Bana ulusal sınavlara hazırlanmaya başlamış olabileceğini söylediler?

Rupert: Oh, evet, şu anda GCSE'lerime hazırlanıyorum, şimdi sadece çalışıyorum, sınavlara gelecek yıl gireceğim.

Marie: Peki nasıl hazırlanman gerekiyor?

Rupert: Aslında sadece normal gözden geçirme. Konuları seçiyorsunuz ve sadece seçtiğiniz sınavlara ve tabii ki matematik ve fen gibi gerçekten sevmediğim zorunlu olanlara giriyorsunuz.

Marie: Hangilerini seçeceksin?

Rupert: Ben resim ve Almanca'yı seçtim, çünkü Fransızca, Almanca ya da İspanyolca arasından istediğiniz dili seçebiliyorsunuz. Almanca epey kolaydı o yüzden onu seçtim.

Marie: Ne zamandır Almanca okuyorsun?

Rupert: 3 yıl kadar oldu.

Marie: Almanya'ya gitsen akıcı şekilde konuşabilir misin?

Rupert: Mümkün değil, hayır. Sadece cümleleri ardarda diziyorum ve sayı sayabiliyorum.

Marie: Hem derslerine çalışıp hem de böyle filmlerde oynamak zor olmuyor mu?

Rupert: Yok, idare ediyorum. Sette bir öğretmenimiz var ve çalışırken günde en az 3 saat ve çekim olmadığı günlerde de en az 5 saat çalışıyoruz. Çok iyi oluyor çünkü birebir konuşuyorsunuz. Arkadaşlarınız gibi bazı şeyleri kaçırdığınız oluyor; ve sınıftayken dikkatinizi dağıtıp öğrenmenizi engelleyen birçok şey olabilir ama burada olmuyor, çünkü birebir karşı karşıyasınız.

Marie: Tatilde nereye gitmeyi seversin?

Rupert: Güneşli yerleri seviyorum. Çok güzel oluyorlar. Bir yıl İsviçre'ye gitmiştim ve gerçekten müthişti. Harikaydı.

Marie: Kayak yaptın mı?

Rupert: Hayır, çok kar yoktu ve öyle bir şansımız olmadı. Eğlenceli görünüyordu. Hiç denemedim ama harika görünüyor.

Marie: Harry Potter filmlerine başladıktan sonra hayatında olan en büyük değişiklik nedir?

Rupert: Çok fazla şey değişmedi. Hayatımı normal tutmaya çalışıyorum. Tek fark epeyce tanınıyor olmam, ama bu çoğunlukla iyi bir şey. Gerçekten tek değişiklik bu. hala eskiden yaptığım şeyleri yapıyorum.

Marie: derslerinden bahsettik. En sevdiğin dersler hangileri?

Rupert: Sanırım en sevdiğim resim.

Marie: Üniversiteye gitmeyi düşünüyor musun?

Rupert: Doğrusu emin değilim. Lise 2. sınıftayım ve gerçekten ne yapacağıma karar vermedim.

Marie: Eğer gidersen hangi konuda eğitim almayı düşünürsün?

Rupert: Kesinlikle resim. Akademik konuların hiçbirine karşı çok ilgili ya da çok iyi değilim, fakat resmide başarılı olurum gibi görünüyor. Evet, gerçekten seviyorum.

Marie: Tüm Harry Potter kitapları arasında en sevdiğin karakter hangisi?

Rupert: Rolü almadan önce bile, Ron benim en sevdiğim karakterdi. Rolü aldığımda çok sevinmiştim, çünkü favori karakterimdi.

Marie: Sen büyürken ve Ron'un büyüdüğünü görürken, benzer ilgi ya da duyguları paylaştığınızı görüyor musun?

Rupert: Evet, başlamadan önce de bazı benzerliklerimiz vardı, bu yüzden her zaman Ron'la kişi olarak bağlantı kurabildim. İkimiz de büyük ailelerden geliyoruz, ikimiz de kızıl saçlıyız, ikimiz de tatlı seviyoruz. Ve çok tuhaf ama ikimiz de örümcekleri sevmiyoruz.

Marie: Geçtiğimiz 6 ay içinde okuduğun en iyi kitap hangisi?

Rupert: Şu anda İngilizce müthiş bir kitap okuyorum; adı Fareler ve İnsanlar. Oldukça iyi.

Marie: Filmi hiç gördün mü?

Rupert: Hayır ama gözden geçirmemin bir parçası olarak izleyeceğim. Dört gözle bekliyorum.

Marie: Harry Potter'a başladığından bu yana satın aldığın en acayip şey nedir?

Rupert: Bu korkunç bisikleti aldım, kocaman bir gidonu var ve gerçekten müthiş.

Marie: Setteyken yanında bisiklet ya da scooter gibi şeyler getiriyor musun?

Rupert: Birkaç kere öğrenebilecek miyim diye tek tekerlekli bisikletimi getirdim, fakat hala hiçbir şey öğrenebilmiş değilim.

Marie: Ne zamandır tek tekerlekli bisiklet sürüyorsun?

Rupert: Yaklaşık 2 yıldır deniyorum ama yapabildiğim tek şey 4 kez pedal çevirip korkunç bir şekilde düşmek.

Marie: Neden böyle bir şeyi öğrenmek istedin?

Rupert: Bilmiyorum. Sadece farklı bir şey yapmak istedim, daha önce bisikletlerim oldu ve onları kullandım, bunu denemenin eğlenceli olacağını düşünmüştüm. Sirklerde palyaçolar falan kullanırken çok kolay görünüyordu, ben de gerçekten kolay olacağını sanmıştım, ama gerçekten acı veriyor.

Marie: En sevdiğin giyim eşyası nedir?

Rupert: Sanırım en çok kot giyiyorum, muhtemelen kottur.

Marie: En sevdiğin şeker?

Rupert: Oh, Tanrım. Hepsi, gerçekten.

Marie: En sevdiğin yemek hangisi?

Rupert: Dondurmayı çok severim.

Marie: Neli dondurma?

Rupert: Dondurma olsun yeter, çünkü çocukken dondurmacı olmak isterdim ve hala bu işe bayılıyorum. Çok havalı bir iş gibi görünüyor.

Marie: Eğer özel bir dondurma yaratabilecek olsaydın bu neli olurdu ve adını ne koyardın?

Rupert: Aslında zaten her çeşidini çoktan bulmuşlar.

Marie: Koleksiyon yapıyor musun?

Rupert: Biraz daha küçükken yo-yo biriktirirdim çünkü çok severdim. Şimdi baya havalı bir yo-yo koleksiyonum var.

Marie: Bu koleksiyonun özel bir parçası var mı?

Rupert: Super Yo Satellite adlı biri var, en uzun dönen yo-yo rekorunu kırmış, tam 12 dakika. Evet, ona sahip olmak harika.

Marie: Bana yeni Profesör Dumbledore'dan bahset. Bu rolde yeni biriyle çalışmak nasıldı?

Rupert: Tabii ki Richard Harris'in yerini almak çok zor. Bu rolde çok başarılıydı ve ölümüne çok üzüldük, fakat yeni oyuncu Michael Gambon da gerçekten iyi. Role başka bir hava verdi.

Marie: Onu daha önce görmüş müydün?

Rupert: Evet, birkaç kez. Onunla çok çalışmadık ama gelmesi gerçekten iyi oldu.

Marie: Rahatlamak için ne yaparsın?

Rupert: Bu yakınlarda golfe başladım ve gerçekten hoşuma gidiyor. Çok eğlenceli.

Marie: Ne kadar iyi oynuyorsun?

Rupert: bir kere topu hiç kaybetmemeyi başardım, bu benim için büyük bir ilerleme.

Marie: Golfe nasıl başladın?

Rupert: Dedemle babam çok golf oynarlardı, okulda da bazı arkadaşlarım oynuyor, bu nedenle benim de ilgimi çekiyordu. Bir kez çekim için yer belirlemek üzere İskoçya'ya gittik, İskoçya golfün anayurdu gibi, ve orada filmi çekerken hemen bir dağın ardında bir golf kursu vardı. Ve ben de her gecemi orada golf oynayarak geçirdim.

Marie: Hangi tür kitapları seversin?

Rupert: Tür olarak mı? Komik olanları seviyorum, beni güldürüyorlar, ama korku kitaplarını da severim.

Marie: Hiç Stephen King kitabı okudun mu?

Rupert: Evet, birkaç tane okudum. Çok iyiydiler.

Marie: İngiltere'nin de bir Stephen King'i var mı?

Rupert: Sanmıyorum, o burada da bir numara.

Rupert Grint Genel Bilgiler-Biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emma Watson Genel Bilgiler-Biyografi
» Rupert Grint Röportajları
» Rupert Grint Çalışmaları
» Rupert Grint İmza-Avatar-İconlar
» Katie Leung Biyografi